Kava z mlekom

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

tema odprta - 15. maj 2006 8:32 | ogledi: 11.409 | odgovori: 32

Kakšno kavo pijete z mleko ali brez. V eni Jani sem prebrala , da kombinacija mleko - kava naredi neke škodljive reakcije. Zanima me vaše mnenje.

martina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

15. maj 2006 8:43

Tudi jaz sem že to slišala, za kaj točno gre, pa ne znam povedati. Obožujem veliko skodelo kave zjutraj na tešče (čez dan je ne pijem nikoli) in se ji ne morem odpovedati. Seveda pa mora biti obvezno z mlekom. Upam, da bo kdo kaj več vedel o tem, zakaj kava z mlekom ni dobra. Lep dan vam želim

srčica  

član od: 1.2.2006

sporočila: 21

15. maj 2006 8:43

Kavo z mlekom in malo sladkorja.Nekaj časa nazaj je bila v službi prava paranoja o nevarnosti kave z mlekom pa nihče ne zna prav dobro razložiti zakaj je taka kava nevarna.Sedaj imamo nekaj prepričanih črnih kofetarjev... Jaz pa se nekako ne morem odpovedati mleku v kavi.Če zna kdo raztolmačiti škodljivost kave z mlekom lepo prosim za pojasnilo.Lep dan še naprej! srčica

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

15. maj 2006 9:36

Za kombinacijo kave in mleka da je na nek način sem že tudi jaz slišala ampak ne znam razložiti zakaj.Zjutraj popijem skodelico kave (takšno kot za belo kavo ) brez mleka in jo potem ne pijem več.Tega se strogo držim že ene 3 lete ker sem imela probleme z želodcem zjutraj je pa morem popiti če ne verjetno ne bi prišla v službo.Delam pa eno veliko napako da je spijem na prazni želodec grda razvada pač. LP mamazeljka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. maj 2006 9:44

http://www.marsic-sp.si/c-7.php Tudi moja mami jo pije brez mleka, odkar je v zeliščarskem krožku. Loni Makaroni

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

15. maj 2006 10:06

Kavo obvezno pijem brez mleka in brez sladkorja. Pa ne zato, ker bi bila z mlekom škodljiva. Tako sem se pač navadila in mi gre kava z mlekom zelo težko "dol". Da pa bi bil v njej še sladkor . Pač stvar navade. Moja tašča je pa popolnoma druga zgodba. Kava z mlekom in sladkorja, da žlica notri stoji. Sicer zdaj, ko ima sladkorno, sladkorja ne dodaja, ampak ga nadomešča z Natreenom. Je pa še bolj lp Julija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. maj 2006 10:31

Za tisto preganjavico proti kavi v kombinaciji s sladkorjem in mlečno maščobo je "kriv" Montignac, kolikor jaz vem. Vse moje kolegice, ki so se začele prehranjevati po njemu, so najprej črtale mleko, smetano in sladkor iz kave in pijejo črno. Razlog naj bi bil (povzamem kolikor sem si zapomnila), da je ta trojica skupaj zelo huda za želodec in še ne vem katere organe (res sem si slabo zapomnila ). Ampak ko se navadiš na nesladkano kavo, ti sladka res ni več zanič. Ker... sladkor, se meni zdi, čisto prekrije aromo in okus kave. Le če je kava hudo zanič, bi si jo jaz včasih sladkala. Pa tudi tega ne naredim, če je kava zanič, jo raje sploh ne pijem. O tem, kar je napisal gospod Maršič na tistem linku od Loni, da smo odvisneži, ker si zjutraj najprej kavo skuhamo.... Tudi prav... vsak ima svojo razvado. tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

15. maj 2006 10:43

Jaz bi gospodu Maršiču rekla, da bi se z njim strinjala, če bi s pitjem kave kdo res tako zelo pretiraval. A če meni zdravnik reče, da lahko, kljub strogi dieti, na dan spijem dve skodelici, potem mu verjamem, sploh ker je to njegovo mnenje podkrepljeno z izkušnjami. Z zdravjem ni nič narobe, vsi izvidi so, kot morajo biti. Na koncu koncev je ne spijem dva litra na dan, da bi prišli na plano vsi slabi učinki. Kavo vedno pijem brez mleka, od nekdaj. Sicer mleka sploh ne maram in ga nikdar nisem pila, razen v zgodnjih otroških letih, pač nadoknadim z mlečnimi izdelki. Sem tudi slišala, da je kava z mlekom bolj škodljiva, kot če jo pijemo brez, nimam pa niti najmanj pojma, zakaj tako. In kava s sladkorjem je ena edina reč, ki se je ob svoji dieti nisem odrekla. Sem znižala sladkor sicer na polovico, ampak brez sladkorja je ne spravim po grlu navzdol, s kakšnim umetnim sladilom pa je še huje. Tisti dve žlički instant kave na dan, ali pa dva zeloooooo podaljšana espressa mi pa tudi ne bosta škodila. Glede odvisnosti - brez problema vzdržim brez kave, včasih mine tudi več dni zapored, da se na njo niti ne spomnim. Je pa res, da jo zjutraj, s prijateljico, z veseljem spijem - vsak dan, ob istem času, na istem mestu, tik pred službo...Take male, sladke odvisnosti pa ja ne škodijo? Aja, še to. Sem kupila nedavno sveže stroke kardamoma. Ko delam turško kavo, dam v vodo, še preden zavre, po dve zrni na skodelico. Preden kavo postrežem, jo še malo potresem z ingverjem. Aroma, da te kap...Morda bo še komu všeč. Pozdrav, Mamamia mamamia

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

15. maj 2006 11:10

Moram rečt, da črne kave pa res ne maram. Vsakič si dodam mleko, redko smetano, čeprav je dobra, pa obvezno sladkor. Ne morem pomagat, ampak to mi odgovarja. Ravno tako če si naredim kapučino (te, ko jih kupiš) z mlekom in sladkam. Tako da temu se pa res ne mislim še odpovedat. anka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. maj 2006 11:14

Tudi jaz kavo brez mleka in z malo sladkorja. Turško seveda. Ta mi je z mlekom prav zanič. V Italiji pa se ne morem odreči kapučinu. Pri nas v lokalih, kjer imajo marsikje slabo kavo si pa naročim espreso z malo smetane. Prej seveda vprašam, če slučajno nimajo rastlinske. Baje kava in mleko odreagirata v neko kislino, ki ni dobra za želodec. Zdravnik je pravil moji mami, naj jo pije, kolikor ji paše. Naj posluša svoje telo in če ji paše 5 kavic, naj jih spije 5. Ko je bolna, ji itak ne paše. Enako meni. Ko sem slaba (zaradi tega ali onega), mi sploh ne paše. Ko sem malo utrujena, mi zelo zadiši. Sem pa včeraj otvorila sezono ledene kave. Mjam.

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

15. maj 2006 11:21

Midva s fantom imava zanimivo kombinacijo. Jaz obvezno z mlekom in brez sladkorja, on pa brez mleka in kot je že zgoraj Julya napisala s toliko sladkorja, da žlica notri stoji. Jaz bi rekla, da je vse bolj stvar navade in, da sam vidiš kako ti jo želodec prenaša. Lp, polona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti